Kształtki wentylacyjne różne rodzaje trójniki

Gotowe kształtki wentylacyjne do budowy systemu wentylacji (przegląd 2020)

TweetCzasy, kiedy trzeba było ręcznie wykonywać poszczególne elementy klimatyzacji z blachy można uznać za słusznie minione. Wykorzystanie gotowych prefabrykatów instalacyjnych nie tylko skraca czas instalacji klimatyzacji, ale również gwarantuje doskonałe spasowanie i walory estetyczne całego systemu. Dziś omówimy cztery najczęściej wykorzystywane kształtki prostokątne, które wciąż są wybierane ze względu na stosunkowo niską cenę i łatwość […]

industry-4094928_960_720

Wentylacja przemysłowa – gotowe rozwiązania

TweetWentylacja przemysłowa jest niezwykle ważnym elementem każdego zakładu przemysłowego. Dla wielu firm produkcyjnych dobry przemysłowy system wentylacji może uchronić pracowników przed narażeniem na toksyczne opary, gazy lub inne zanieczyszczenia powstające w procesie produkcyjnym. 

instalacja wentylacji wyciągowej

Dmuchawy promieniowe przemysłowe i ich zastosowanie

TweetFirmy na rynku zajmujące się branżą wentylacyjną produkują dmuchawy przemysłowe promieniowe, w których kierunek przepływu gazu jest promieniowy odśrodkowy. Charakterystyczną cechą tych urządzeń wentylacyjnych jest ich budowa. Dmuchawa tego typu zasysa powietrze osiowo otworem okrągłym umieszczonym wzdłuż osi silnika. Wylot wykonywanego mechanizmu promieniowego umieszczony jest zawsze prostopadle do osi wlotu, przy czym wylot może być […]

Wentylacja w zakładach przemysłowych

TweetW dużych zakładach przemysłowych nieodzowne stają się sprawnie działające, profesjonalne systemy wentylacyjne. Wentylatory przemysłowe bardzo często swoją konstrukcją dostosowane są do umieszczania w systemach wentylacyjnych zakładów przemysłowych, często także posiadają specjalne parametry, jak odporność na wysokie temperatury nawet do 1300 stopni.

budynek-klimatyzacja

Jak zadbać o prawidłową wentylację w domu?

TweetTo właśnie w swoich domach spędzamy największą ilość wolnego czasu.  Nie ma więc nic dziwnego w tym, że chcemy, aby te chwile były dla nas bardzo przyjemne. Musimy więc regularnie i systematycznie dbać o swój budynek. Koniecznie powinniśmy go regularnie wietrzyć, aby zachowało się w nim czyste, świeże powietrze. Jak więc możemy uzyskać taki efekt?

instalacja wentylacji wyciągowej

Przemysłowe układy wentylacji wyciągowej – podstawy

TweetPrzemysłowe układy wentylacji wyciągowej mają na celu ochronę personelu zakładu przed narażeniem na uciążliwe i niebezpieczne opary unoszące się w powietrzu czy pyły powstające podczas produkcji. Najbardziej rozpowszechniony typ przemysłowych układów wyciągowych zazwyczaj obejmuje pochłaniacze pyłu i oparów, przewody łączące, urządzenie kontroli zanieczyszczenia powietrza i wentylator wyciągowy. W przypadku kontroli zapylenia, filtr przeciwpożarowy o wysokiej wydajności (HEPA) […]

wentylatory

Kiedy wentylacja grawitacyjna zawodzi

TweetProblemy z wentylacją mogą występować wszędzie, w domach mieszkalnych, blokach w zakładach przemysłowych. Jednak nie jest to problem który można bagatelizować. Prawidłowa wentylacja i odpowiednia temperatura w pomieszczeniu są jednymi z zasad przestrzegania bhp. Zatem każde niedomagania związane z wentylacją należy zgłaszać odpowiednim osobom, instytucjom.

wentylator łopatki

Jaki producent wentylatorów jest najlepszy?

TweetRozwój technologii oraz biznesu we współczesnym świecie skutkuje zwiększonym zapotrzebowaniem na nowe przestrzenie biurowe. To z kolei związane jest z szeregiem newralgicznych kwestii, takich jak na przykład konieczność wentylacji pomieszczeń. Na rynku istnieje mnóstwo firm, które specjalizują się w branży. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze producenta?

Nowoczesne wentylatory ze sterowaniem elektronicznym

TweetWentylacja współczesnych pomieszczeń jak również systemy chłodzenia czy odprowadzania substancji lotnych wymagają współcześnie coraz bardziej zaawansowanej techniki aby sprostać optymalnemu odprowadzaniu substancji lotnych. Mowa tutaj nie tylko o powietrzu ale też dymie. Wentylatory pracują współcześnie w bardzo różnych warunkach. Różnorodność oferty producentów wentylatorów dopasowuje się pod potrzeby przemysłu oraz indywidualnych rozwiązań.