Badania klimatyczne

Dlaczego wykonuje się badania klimatyczne?

TweetWprowadzając dany produkt na rynek należy zweryfikować jego zachowanie w określonej temperaturze i wilgotności powietrza. Dzięki temu można sprawdzić, czy dany produkt medyczny, spożywczy, czy kosmetyczny będzie spełniał swoje funkcję w określonych sytuacjach.Jakim urządzeniem wykonuje się badania klimatyczne i co warto o nich wiedzieć? Sprawdź dalszą część artykułu, aby znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Oczyszczarka w obróbce CNC

TweetOczyszczanie metalu to jeden z niezbędnych kroków na drodze do realizacji projektu elementu, mającego zostać wykonanym właśnie z tego materiału. Do oczyszczania metalu wykorzystywana jest oczyszczarka. Dowiedz się jaką rolę pełni oczyszczarka w procesie obróbki CNC oraz czym charakteryzuje się obróbka skrawaniem.

bateria trakcyjna

Wszystko co powinieneś wiedzieć o baterii trakcyjnej

TweetMaszyny, aby mogły prawidłowo pracować składają się z wielu elementów. Jednym z nich jest bateria trakcyjna. Aby np.: wózek widłowy mógł prawidłowo pracować, musi mieć energię do napędu. Takie zastosowanie mają właśnie baterie. Jakie są jej cechy i na co zwracać uwagę w dalszej części artykułu.

wentylatory przemysłowe

Wentylatory promieniowe – podstawowe informacje na temat urządzeń

TweetWentylatory promieniowe należą do szerokiej grupy wentylatorów przemysłowych. Są często wykorzystywane. W Polsce cieszą się dużą popularnością. Wśród wentylatorów promieniowych możemy wyróżnić wentylatory promieniowe niskociśnieniowe, wentylatory promieniowe średniociśnieniowe oraz wentylatory promieniowe wysokociśnieniowe. Silnik wykorzystywany w wentylatorach promieniowych Bardzo ważną częścią wentylatorów przemysłowych, w tym również wentylatorów promieniowych są silniki. W urządzeniach wykorzystuje się silniki asynchroniczne. […]

teleskopowe-wozki-widlowe-kmm

Możliwości teleskopowych wózków widłowych

TweetJedną z najpopularniejszych maszyn używanych na budowie jest teleskopowy wózek widłowy, nazywany też po prostu ładowarką teleskopową. Dlaczego ta maszyna jest niezbędna na terenie budowy? Jakie ma możliwości? Właśnie na te dwa pytania spróbujemy odpowiedzieć w naszym najnowszym tekście.