Urządzenia fiskalne w sklepie obuwniczym

alexandre-godreau-7YlHU_ZPS34-unsplash

Nie mają znaczenia wielkość oraz lokalizacja sklepu obuwniczego, jeśli nie posiadasz urządzeń, które powinieneś posiadać w swoim sklepie. W artykule zostaną przedstawione wszystkie urządzenia, które są niezbędne w sklepie z butami.

Kasa fiskalna

Polskie prawo nakłada obowiązek, aby właściciele sklepów obuwniczych posiadali w swoich obiektach kasy fiskalne. Te elektroniczne urządzenia rejestrują zapis obrotu oraz kwot podatku jaki jest należny ze sprzedaży. Kasy fiskalne jakie są stosowane w Polsce posiadają pamięć fiskalną o typie OTP (one time programing)

Kasa fiskalna online

W 2020 roku będą obowiązkowe internetowe kasy fiskalne. Są one nową kategorią urządzeń fiskalnych, które są połączone z Centralnym Rejestrem Kas prowadzonym przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Użytkownik kasy online musi posiadać dostęp do internetu, a więc musi posiadać odpowiednią infrastrukturę, dzięki której internetowa kasa fiskalna może łączyć się z repozytorium. Dzisiaj obowiązkowe jest jej posiadanie ze względu na obowiązek rejestrowania transakcji z osobami fizycznymi, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej.

Drukarka fiskalna

Drukarka fiskalna jest urządzeniem, który rejestruje przychody pochodzące ze sprzedaży detalicznej na potrzeby rozliczenia podatku dochodowego oraz podatku VAT. Aby mogła być ona używana w tym celu zgodnie z prawem, to musi posiadać homologację. W odróżnieniu od kasy fiskalnej, to drukarka fiskalna nie może pracować samodzielnie, bez podłączenia do komputera i jej zadanie polega jedynie na rejestracji oraz wydruku paragonów.

Metkownica

Metkownica jednorzędowa jest metkownicą numeryczną, która drukuje 6 cyfr wysokich na 8mm w rzędzie. Składa się ona ze złożonym samo-zasobowych wkładek z nadrukowanymi etykietami, które pozwalają na łatwą klasyfikację butów i tym samym zwiększają bezpieczeństwo sprzedaży. Naklejki są zgodne z międzynarodowym kodem koloru, który odpowiada konspektowi międzynarodowych wytycznych proponowanych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Analiz i Materiałów D4777-94.

Metkownice znajdziecie na stronie https://www.torell.pl/produkty/2/0/0/0/metkownice