Obuwie ochronne dla rolnika – bezpieczeństwo w miejscu pracy

Każda osoba pracująca w gospodarstwie rolnym powinna zaopatrzyć się w specjalistyczne obuwie robocze. Jest to nie tylko podstawowy wymóg zasad bhp ale przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa. W gospodarstwie domowym nierzadko wykonuje się pace na zewnątrz: mróz, upał, deszcz. Możliwa jest więc praca w różnych warunkach pogodowych. Dlatego też podstawowym ekwipunkiem pracowniczym powinny być buty bezpieczne. Odpowiednio dobrane obuwie jest w stanie zapewnić należyty komfort pracy.

Obuwie bezpieczne do prac rolniczych

Obuwie bezpieczne nie tylko dedykowane jest dla pracowników budowlanych i przemysłowych. Jest tak naprawdę wiele rodzajów obuwia bezpiecznego również dla osób pracujących w gospodarstwie rolnym. Najczęściej wybierane obuwie dla branży rolniczej jest te wykonane z poliuretanu. Taki rodzaj obuwia ochronnego określany jest również jako typ obuwia całotworzywowego. Nazwa dotyczy konstrukcji tegoż obuwia – są to buty wykonane w całości z poliuretanu. Konstrukcja butów sprawia, że są dedykowane do wielu prac w trudnych warunkach.

Buty robocze dla rolnika – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Praca rolnika wykonywana jest w trudnych warunkach. Z tego też względu należy mieć na uwadze to aby obuwie ochronne było wodoszczelne, miało solidną podeszwę najlepiej antyprzebiciową. Obuwie z poliuretanu sprawdza się do prac w gospodarstwo rolnym znakomicie. Nie tylko posiada solidną konstrukcję jest odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia ale do tego jest łatwe w utrzymaniu czystości i dezynfekcji. Niektóre modele obuwia ochronnego posiadają izolację spodu od zimna co może być szczególnie przydatne w trakcie wykonania prac w sezonie zimowym. Każde obuwie ochronne powinno mieć również certyfikację stąd też najlepszym wyborem jest zakup obuwia w sprawdzonych sklepach bhp lub u producenta. PPO polski producent obuwia bezpiecznego posiada w swojej ofercie bogaty asortyment butów roboczych. Dostępne w sprzedaży buty robocze damskie z podnoskiem, buty robocze męskie całotworzywowe i wiele innych modeli.