Dlaczego honowanie jest tak istotne dla przemysłu?

honownica

Honownice to narzędzia do szlifowania metali i proces wykorzystujący twarde narzędzia i łatwo psujące się kamienie ścierne do korekcji: średnicy, kształtu, wykończenia powierzchni i tolerancji położenia otworów. Proces służy zatem do tworzenie niezbędnych elementów dla branży przemysłowej i produkcyjnej. Sprawdźmy dlaczego honowanie to elementarny proces dla tworzenia sprzętu i urządzeń.

Proces szlifowania został opracowany, aby umożliwić perfekcyjną geometrię otworu, kontrolę wielkości, końcowe wykończenie powierzchni i strukturę powierzchni. Proces honowania zapewnia ostateczne wymiarowanie i tworzy pożądany wzór wykończenia wnętrza otworów rur lub cylindrów. Wykończenie osiąga się przez rozszerzanie kamieni ściernych o odpowiednim ziarnie i gatunku na powierzchnię roboczą. Kamienie są obracane i poruszane ruchem posuwisto-zwrotnym w części ze szlifowaniem szlifowanym pod kontrolowanym ciśnieniem. Połączenie obrotu i wzajemności powoduje utworzenie wzoru kreskowania na powierzchni szlifowanej części.

honowanie maszyna

Honowanie – ekonomiczna metoda obróbki dla:

  • Usuwanie towaru
  • Generowanie wymagającego
  • Tolerancje otworów
  • Polerowanie otworów
  • Wykończenie otworów z prawie dowolnego materiału, takiego jak: natryskowe powłoki, CGI, ceramika

Honowanie i maszyny w sklepie online. Sprawdź ofertę sprawdzonej firmy

Po pierwsze, jest to proces usuwania surowca, który usuwa pęknięty metal i dociera do metalu podstawowego. Generowany jest także wzór wykończenia w celu zapewnienia najlepszej możliwej powierzchni w celu promowania optymalnych warunków smarowania. Ważne jest także, że honowanie zapewnia wyjątkowo dokładną prostoliniowość, okrągłość i wielkość cylindrycznej powierzchni. Maszyny i sprzęt do honowania znajdziemy na http://honowanie.com/.