Najczęstsze pytania o konstrukcje stalowe do producentów

produkcja

Do branży przemysłu, która współpracuje z wieloma innymi branżami przemysłu trafia każdego dnia wiele pytań. W takiej branży działają producenci konstrukcji stalowych. Jakie pytania producenci konstrukcji stalowych słyszą najczęściej?

Producenci konstrukcji stalowych mają niekiedy pełne ręce roboty. Otrzymują oni wielkie zlecenia produkcji kilkuset regałów, ale też niewielkie wygrawerowania kilkudziesięciu długopisów czy wizytówek. Ich praca wymaga zawsze indywidualnego podejścia do klienta, gdyż każde zlecenie jest inne.

Czy musimy dostarczyć projekt czy możemy zlecić również zaprojektowanie?

Wiele firm zadaje to pytanie. Choć równie często firmy z gotowym projektem poszukują zaledwie wykonawcy. Ale dla firm, które takiego projektu nie maja wielu producentów oferuje również pomoc w procesie projektowania lub też samo projektowanie. Nie ma się zatem czego bać.

Czy jest możliwość zrobienia tego na przyszły tydzień?

To pytanie słyszy wiele branż. W przypadku konstrukcji stalowych zwłaszcza złożonych potrzeba więcej czasu na prawidłowe wytworzenie ich. W jeden dzień nie powstaną wytrzymałe konstrukcje stalowe. Producent do rzetelnego przygotowania do procesu wytwarzania potrzebuje czasu, który pozwoli mu na dokładne ustalenie parametrów technicznych konstrukcji. Oczywiście istnieją pewne zlecenia, które producenci konstrukcji stalowych są w stanie wykonać w kilka dni pod warunkiem, że nie realizują wtedy innych zleceń, jednak w przypadku złożonych konstrukcji potrzeba czasu, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i zlecić wykonanie takiej konstrukcji odpowiednio wcześniej.

Czy istnieje możliwość personalizacji przedmiotów?

Na niektórych przedmiotach zleceniodawcy chcą aby widniało logo firmy lub też sama nazwa. Jeżeli producent wykorzystuje technikę grawerowania laserowego, nie powinno to dla niego stanowić żadnego problemu.