Dlaczego wykonuje się badania klimatyczne?

Badania klimatyczne

Wprowadzając dany produkt na rynek należy zweryfikować jego zachowanie w określonej temperaturze i wilgotności powietrza. Dzięki temu można sprawdzić, czy dany produkt medyczny, spożywczy, czy kosmetyczny będzie spełniał swoje funkcję w określonych sytuacjach.Jakim urządzeniem wykonuje się badania klimatyczne i co warto o nich wiedzieć? Sprawdź dalszą część artykułu, aby znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Jakim urządzeniem wykonuje się badania klimatyczne?

Badania klimatyczne wykonuje się za pomocą komory klimatycznej, które spełniają określone warunki wykonywania testów stabilności. Warto zwrócić uwagę, że w komorze klimatycznej można symulować różne temperatury a także wilgotność powietrza. W przypadku niektórych produktów wykorzystuje się również symulację świetlną. Komory klimatyczne można podzielić na:

– komory do testów stabilności, których używa się do długookresowych badań stabilności, dzięki czemu utrzymuje się temperatura i wilgotność na określonym poziomie.
– dynamiczne pozwalają realizować programy ramowe, podczas których temperatura i wilgotność zmienia się automatycznie.

Badania klimatyczne – zastosowanie

Badania klimatyczne wykorzystuje się do badania stabilności leków w określonych warunkach. Testy wytrzymałościowe wykorzystuje się także w medycynie ratunkowej. Dzięki temu leki są odporne na działanie wysokich oraz niskich temperatur. Dlatego tak ważne jest, aby w trakcie prowadzenia badań uwzględnić zalecenia międzynarodowego kongresu harmonizacji. Zarówno konsumenci jak i sprzedawcy formułują wysokie wymagania jakościowe w stosunku do preparatów kosmetycznych. Dlatego wykonuje się również badania klimatyczne produktów kosmetycznych, spożywczych, a także w przemyśle opakowań.

Gdzie warto wykonać profesjonalne badania klimatyczne?

Badania klimatyczne to niezbędne testy, które należy zrobić przed wprowadzeniem produktów na rynek. Wybierając firmę do wykonania badań, warto wziąć pod uwagę, wiedzę, doświadczenie specjalistów a także urządzenia na których wykonywane są testy. Na szczególne zainteresowanie zasługuje firma W2, ponieważ posiada wiedzę oraz doświadczenie w realizowaniu badań z zakresu elektroniki profesjonalnej. Dodatkowo realizowany jest również montaż urządzeń prototypowych oraz pomiary parametrów optycznych.
Przydatne informacje dotyczące badań klimatycznych znajdziesz na stronie: http://www.w2.bydgoszcz.pl/