O czym pamiętać podróżując z psem. Organizacja przestrzeni w samochodzie

photo-1483316003953-f299d5ec4b99

Urlop ze zwierzakiem może być niesamowitą okazją do przywiązania, zwłaszcza jeśli plan podróży zaprowadzi Cię do niektórych spektakularnych miejsc. Jednak żeby podróż przebiegała przyjemniej wszystkim pasażerom i dwunożnym i czworonożnym należy zapewnić komfortowe i bezpieczne warunki podczas jazdy samochodem. O czym pamiętać organizując przestrzeń w samochodzie?

O czym powinieneś wiedzieć wybierając się w podróż samochodem z psem

Kiedy decydujesz się na podróżowanie z psem w długą drogę musisz odpowiednio przygotować samochód, co oczywiście dokładnie opiszemy, jednak oprócz przygotowania samochodu, musisz przygotować psa.

Po pierwsze nie karm bo mocno bezpośrednio przed podróżą, lepiej zrób to na tyle wcześniej żeby podróż nie wywołała u niego wymiotów, zwłaszcza ważne u szczeniaków. Po drugie sprawdź czy masz psi paszport razem ze wszystkimi szczepieniami, żeby nie okazało się, że twój pies nie może przekroczyć granicy. Trzecią kwestią jest gotowość psa do podróżowania. Jeżeli nasz pies bardzo źle znosi podróżowanie samochodem, to lepiej zrezygnować z tego środka komunikacji.

Zorganizuj przestrzeń w samochodzie

Twój pies może podróżować na tylnym siedzeniu, jednak jak podróżujesz całą rodziną będziesz musieć zarezerwować dla czworonoga cały bagażnik, co rodzi pewne wyzwania. Otóż to zrobić z bagażami? Bagaże możesz bez trudu zmieścić w bagażnikach zewnętrznych. Masz do wyboru boxy dachowe i kufry.

Pierwsze z nich montowane są na dach samochodu i przymocowywane do belek bagażnika dachowego. Drugie montuje się na platformę, która z kolei jest przytwierdzona do haka holowniczego.

Boxy dachowe nie blokują dostępu do bagażnika, jednak trudniej jest zapakować do nich bagaż zwłaszcza niskim osobom. Kufry są zamontowane na niskiej wysokości, więc nie ma problemu z pakowaniem bagażu jednak będą blokować nieco dostęp do bagażnika. Bogatą ofertę tego typu rozwiązań odnajdziecie na stronie https://www.dopasujbagaznik.pl/boxy-dachowe/boxy-na-hak

Oprócz wygospodarowania przestrzeni dla psa musimy również zadbać o maty i inne akcesoria dla pupila.